Наукова робота

Наукова робота кафедри виконується за трьома основними напрямками:
- електрофізичні методи інтенсифікації технологічних процесів;
- електропривод та системи управління;
- електромагнітне оброблення харчових продуктів з метою вдосконалення технологічних процесів харчових підприємств.


Основними результатами наукових праць за першим напрямом стало створення системи автоматичного регулювання іонного складу повітряного середовища в системах кондиціювання суднових, медичних установок та спеціальних приміщень електронної промисловості, а також запровадження електрофізичних методів та засобів обробки харчових продуктів та рослинної сировини. Вперше на базі цих розробок сумісно з кафедрою мікробіології академії та спеціального КБ Чорномор НДІпроект Мінфлоту СРСР було виконано досвідчені перевезення у повітряному середовищі твіндеків суховантажів, цитрусових та фруктів на лінії Куба – порт Одеса обладнаних іонно – озонною системою. Під науковим керівництвом Монтика П. М. за цим напрямом було захищено 3 кандидатські дисертації, отримано три авторські свідоцтва СРСР, та здійснено низку публікацій у наукових фахових виданнях.

Устаткування лабораторії електронно-іонних технологій

За другим та третім напрямком впроваджено низку наукових розробок на підприємствах гірничої, хімічної та харчової промисловості: електропривод з поворотним статором на шахтній підйомній установці імені К.А.Румянцева у м. Горлівці; система управління шнековим пресом на Карпіненському винзаводі у Молдавії; керування грейферним краном по радіо та електромагнітне оброблення води градирні при виробництві суперфосфату на Одеському суперфосфатному заводі; води – на Татарбунарському заводі продтоварів; охолоджувальних установок під час виробництва винного спирту на Одеському коньячному заводі; цукрового сиропу на Яготинському, Ободівському та Одеському цукрових заводах; електромагнітне оброблення пива на пивзаводах: Московському, Полтавському, Житомирському та Одеському «Чорномор»; напоїв, коктейлів та соків на Московському міжреспубліканському винзаводі; молока на одній із молочних ферм Дагестану для продовження терміну зберігання без охолодження. Результати цих робіт висвітлені цілою серією статей у періодичних наукових виданнях.

Установка для магнітного оброблення води теплообмінних апаратів


Було розроблено та виготовлено апарат для обробки насіння зернових культур перед посівом для НВО «СІМО» м. Одеса, а також кілька зразків портативних магнітних апаратів продуктивністю 1,5 м3/год для побутових потреб,

 

Побутовий магнітний апарат


За результатами впровадження цих розробок у промисловість було отримано низку авторських свідоцтв СРСР та патентів України:
доц. Галіулін А.А. - 27 авторських свідоцтв СРСР;
доц. Штепа Є.П. – 3 авторські свідоцтва СРСР та 4 патенти України.

  

 

Наукова робота з автоматизованого електроприводу з поворотним статором, що впроваджено на підйомній установці шахти ім. К.А. Рум'янцева була експонатом ВДНГ СРСР.


Проспект експонату ВДНГ автоматизованого
електроприводу із поворотним статором

 

Просмотров: 3646